niedziela, 11 kwietnia 2010

IntraDok - System do elektronicznego obiegu dokumentów

intraDok -System do Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Spraw

intraDok, jest dedykowany do obsługi elektronicznego obiegu dokumentów i spraw. Jest systemem pracy grupowej doskonale podnoszącym efektywność pracy firm lub urzędów

W obecnych czasach, działanie firm bez elektronicznego obiegu dokumentów staje się coraz trudniejsze. Zarządzanie obiegiem dokumentów i spraw stanowi trudne zadanie, którego rozwiązaniem jest automatyzacja procesu biznesowego. Takie rozwiązanie pozwala na zapewnienie, że dokumenty czy sprawy trafią w odpowiednim czasie do odpowiednich osób.

Sprawna i szybka realizacja procesu biznesowego zależna jest przede wszystkim od dynamiki wymiany informacji podczas jego realizacji. intraDok WorkFlow w automatyczny i systemowy sposób wykona taki proces powodując efektywniej wpłynąć na czas jego przebiegu, a tym samym zwiększająć wydajność, co bezpośrednio wpływa na działania całego przedsiębiorstwa.


Przeznaczenie: 

intraDok Workflow służy do budowy i uruchomienia dedykowanych procesów biznesowych. W ramach jednego środowiska Workflow zapewnia możliwość projektowania, uruchomienia, kontroli i optymalizacji wszystkich działań firmy. Wykorzystanie Workflow zwiększa elastyczności komunikacji między pracownikami oraz integruje różne systemy zapewniając pełną kontrolę oraz możliwość analizy procesów.

Platforma Workflow w połączeniu z EOD intraDok służy m.in. jako:
-elektroniczny obieg dokumentów i zadań 
-elektroniczne archiwum dokumentów 
-system obsługi i zarządzania procesami biznesowymi 
-baza kontaktów teleadresowych 
-system organizacji czasu pracy i wykorzystania zasobów firmowych 
-system rejestracji wszelkiego rodzaju korespondecji przychodzącej, wychodzącej i wewnętrznej 
-system digitalizacji dokumentów w oparciu o zaprojektowane procesy 
-narzędzie integrujące inne rozwiązania informatyczne

Korzyści: 

1.) graficzne definiowanie procesów  
Pozwala definiować etapy, czas ich wykonywania i powiązania między nimi, rolę potencjalnych uczestników procesu oraz dane, dokumenty i operacje konieczne do wykonania poszczególnych zadań.

2.) Definicje te przechowywane są w szablonach procesów. Do tworzenia definicji procesów służy specjalistyczny graficzny edytor, którego zastosowanie bardzo ułatwia czynność projektowania procesów a jednocześnie pozwala na zdefiniowanie procesów o niemal nieograniczonej złożoności.

3.) praca grupowa  
Umożliwia kontrolę zadań prowadzonych równolegle przez jednostki lub zdefiniowane grupy, zgodnie z zaprojektowanymi procesami zachodzącymi w danej organizacji.

4.) integracja aplikacji Umożliwia uruchamianie zewnętrznych aplikacji, jako wynik automatycznego wywołania etapu procesu, a następnie warunkowanie przejścia do kolejnego kroku od informacji zwrotnej uzyskanej z wywołanej aplikacji, co pozwala na pełne zintegorwanie juz wykorzystywanych systemów informatycznych a tym samym usprawnienie działania całej organizacji.

5.) struktura organizacyjna Pozwala zaprojektować procesy biznesowe funkjonujące w oparciu o strukturę organizacyjną i powiązać ją z kompetencjami poszczególnych członków organizacji.

6.) kontrola uprawnień Platforma Workflow w oparciu o system uprawnień intraDok, który zapewnia kontrolę nad dostępem do poszczególnych procesów, dokumentów i innych zasobów systemu, wraz z możliwością rejestracji czynności wykonywanych przez uczestników procesów - jest znakomitym narzędziem rejestrującym pełny przepływ informacji.

7.) interfejs przeglądarki wszystkie dane i usługi są dostępne przez interfejs przeglądarki internetowej, co ułatwia zarządzanie systemem oraz drastycznie obniża koszty wdrożenia systemu

Poniżej prezentuję przykładowe okienka systemu intraDok:







6 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. System elektronicznego obiegu dokumentów - https://www.connecto.pl/jak-elektroniczny-obieg-dokumentow-wplywa-na-dzialanie-firmy/ ma wiele zalet. Główną korzyścią dla firmy jest to, że system znacznie niweluje ryzyko zagubienia ważnych dokumentów. Elektroniczny obieg dokumentów służy nie tylko do uporządkowania firmowych papierów ale również do ich zarchiwizowania. Dlatego warto jest wdrożyć takie rozwiązanie w firmie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobrym rozwiązaniem polecanym zwłaszcza dla małych przedsiębiorstw jest efaktoring. Usługa faktoringu online oferowana przez NFG http://nfg.pl/ służy do szybkiego uwolnienia środków finansowych trzymanych na fakturach. Dzięki takiej usłudze przedsiębiorcy nie muszą zaciągać nowych zobowiązań finansowych, które mogą prowadzić do zadłużenia firmy.

      Usuń
  3. Mimo wszystko są dokumenty których się nie da elektronicznie zarchiwizować, wymagają takiej archiwizacji w firmie. Zadanie to można powierzyć firmie https://www.archiwizacjadokumentow.com.pl/, to prawdziwi profesjonaliści.

    OdpowiedzUsuń
  4. Myślę, że jak najbardziej taki system to dobre rozwiązanie, ponieważ możemy dzięki temu sprawnie zarządzać wszystkimi procesami w naszej firmie. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu funkcjonuje ona w taki sposób, jak powinna. Koniecznie przeczytajcie o tym tutaj https://www.damaztorebka.pl/dlaczego-wlasciwie-zarzadzanie-procesami-w-firmie-jest-takie-wazne/

    OdpowiedzUsuń
  5. W outsourcingu procesowym firmy zlecają wykonanie niektórych zadań zewnętrznym dostawcom. Jest to strategia wykorzystywana do poprawy wydajności i skupienia się na kluczowych kompetencjach firmy, jednocześnie korzystając z doświadczenia i zasobów innych organizacji.

    OdpowiedzUsuń